Brak produktów
Podane ceny są cenami brutto
Agrowłóknina, agrotkanina i geowłóknina to zupełnie różne materiały. Mają one jednak wiele cech wspólnych, dlatego nic dziwnego, że bywają mylone. Wszystkie one są:
Dodatkowo agrowłóknina i agrotkanina są wyposażone w stabilizator UV, zwiększający ich trwałość.
Podobieństwa między tymi produktami niewiele jednak mówią o tym, kiedy należy stosować każdy z nich. Poznaj różnice, jakie charakteryzują agrowłókninę, agrotkaninę i geowłókninę.
Agrotkanina, agrowłóknina i geowłóknina różnią się między sobą pod wieloma względami. Różnice te są kluczowe dla ich zastosowania, odbiorców i efektów ich użytkowania. Różnice między tymi produktami najlepiej ukazuje ich budowa, działanie i zastosowanie. Warto rozważyć również ich zróżnicowanie cenowe.
Agrotkanina, agrowłóknina i geowłóknina zbudowane są z różnego rodzaju tworzyw. Ma to ogromny wpływ na ich właściwości i funkcje. Poznaj budowy i cechy każdego w tych materiałów.
Agrowłóknina spleciona jest z włókien poliuretanowych. Dzięki nim zyskuje ona wiele wartościowych właściwości wpływających na jej działanie. Opisują je następujące cechy produktu:
Z punktu widzenia uprawy roślin, ważne jest, by dla kontrastu wiedzieć, jakie cechy ma agrotkanina.
Agrotkanina zbudowana jest z włókien polipropylenowych. Dowiedz się, jakie właściwości agrotkaniny wynikają z jej budowy.
Sprawdź, czym od agrowłókniny i agrotkaniny różni się pod względem budowy geowłóknina.
Geowłóknina to materia wykonana z ciągłych lub ciętych włókien poliestrowych albo polipropylenowych. Właściwości geowłókniny różnią się w zależności od tego, czy włókna te zostały ze sobą zszyte, czy zgrzane.
Geowłóknina wykazuje inny poziom wodoprzepuszczalności i innych właściwości zależnie od swojego rodzaju i pełnionej funkcji.
Dowiedz się, co wynika z tak różnorodnych cech budowy każdego z tych produktów.
Unikalne cechy budowy i właściwości każdego z produktów przekładają się na jego działanie. Agrowłóknina i agrotkanina w niektórych przypadkach działają bardzo podobnie. Dlatego też często są ze sobą mylone. Nie zawsze można je ze sobą zamienić, o czym przekonasz się, czytając o ich działaniu.
Dowiedz się, na czym polega działanie agrowłókniny, agrotkaniny i geowłókniny.
Agrowłóknina stosowana jest w uprawie roślin. Ma za zadanie chronić rośliny lub glebę i poprawiać ich stan. Inaczej jednak działa agrowłóknina biała, a inaczej czarna lub brązowa.
Agrowłóknina biała, którą otula się rośliny i glebę wiosną, jesienią i zimą, chroni je przed zimnem. Jest to możliwie, gdyż agrotkanina ta zwiększa temperaturę wokół roślin i ich korzeni. Jednocześnie zapewnia im dopływ składników odżywczych. Skutecznie hroni je przed wiatrem i mrozem, a także przed szkodnikami.
Agrowłóknina czarna i brązowa stosowane są do ściółkowania gleby. Poprawiają stan korzeni roślin, dostarczając im substancji odżywczych i zwiększając temperaturę gleby. Korzystnie wpływają na stan i wartości odżywcze gleby. Zapobiegają wypłukiwaniu się z niej minerałów. Różnice w kolorach, w jakich dostępna jest agrowłóknina, pozwalają na dostosowanie jej do koloru podłoża
Agrotkanina ma wiele wspólnego z agrotkaniną. Ich działanie różni się jednak istotnie. Właściwości agrotkaniny pozwalają na skuteczne:
Agrotkanina w swym działaniu różni się więc od agrowłókniny. Znając te różnice, łatwiej będzie Ci zdecydować, który produkt spełni twoje potrzeby.
Geowłóknina znacząco odbiega swoim działaniem od funkcji pozostałych tkanin. Jej działanie nie skupia się bowiem na roślinach czy wartościach odżywczych gleby. Geowłóknina wspiera swym działaniem budownictwo, gdyż umożliwia:
Wyżej wymienione funkcje różnią się w zależności od jej rodzaju. Więcej o rodzajach geowłókniny znajdziesz w osobnym artykule.
Dowiedz się, jakie jest zastosowanie każdego z tych produktów.
Zastanawiasz się, który materiał najlepiej spełni Twoje potrzeby? Wybór odpowiedniego produktu ułatwi poniższa tabela.
agrowłóknina | agrotkanina | geowłóknina | |
---|---|---|---|
Działanie | - ściółkowanie gleby i ochrona systemu korzeni - ochrona roślin w formie otulin i kapturów ochronnych w chłodniejszych sezonach | - ściółkowanie gleby i ochrona systemu korzeni - zapobieganie inwazji chwastów - konstrukcja pochyłych elementów krajobrazu ogrodu | - ochrona drenaży przed uszkodzeniami mechanicznymi i erozją -konsolidacja podłoża -separacja i filtracja warstw gleby -budowa i stabilizacja konstrukcji drogowych i budowlanych |
Gdzie stosować? | - ogrody przydomowe - ogrody botaniczne - sady - pola - szkółki leśne - pasma zieleni między ulicami - parki miejskie | - plantacje roślin jagodowych i sezonowych - szkółki leśne - ogrody botaniczne i dendrologiczne - ogrody przydomowe - działki - szkółki leśne | -budownictwo wodne, kolejowe i drogowe -budowa drenaży i systemów odwadniających -budowa torowisk i nasypów kolejowych -budowa parkingów, boisk, -budowa dróg, autostrad, ścieżek, chodników, podjazdów -budowa zielonych dachów i szamb ekologicznych |
Jak widać, geowłóknina znacząco różni się od pozostałych produktów. Dlatego też jej wybór nie nastręcza zwykle trudności.
Zarówno agrotkanina, jak i agrowłóknina nadają się do ściółkowania. Pojawia się zatem pytanie: czym się pod tym względem różnią?
Oba te produkty sprawdzają się w ściółkowaniu gleby. W kwestii wyboru wiele zależy od gramatury każdego z nich. Im wyższa gramatura, tym większa trwałość materiału. Jednak agrotkanina i agrowłóknina o podobnej gramaturze i tak różnią się między sobą.
Przy wyborze odpowiedniego produktu weź pod uwagę przede wszystkim jego zastosowanie i cel, który chcesz osiągnąć.
Ponadto kupując agrotkaninę lub agrowłókninę, kieruj się ich gramaturą. Czynnik ten jest nieistotny przy wyborze odpowiedniej geowłókniny.
Warto rozważyć również ceny tych produktów.
Ceny agrotkanin, agrowłóknin i geowłóknin są różne. Wszystkie te produkty cechuje jednak korzystny stosunek ceny do jakości. Co więcej, każdy z nich dostępny jest w dość dużej rozpiętości cenowej. Zależy ona od grubości materiału i jego długości na rolce. Fakt ten znacząco przybliża każdy z produktów nabywcom o różnej zasobności portfela.
Przedziały cen przedstawiają się następująco:
Zadbamy o to, byś dostał odpowiedni materiał o wysokiej jakości. Jest to możliwe niezależnie od tego, jakim budżetem dysponujesz.
Naszą pasją są niezawodne technologie dla ogrodnictwa i budownictwa. Kupując u nas, zyskujesz:
Znamy się na tym od lat i najlepiej doradzimy, który produkt wybrać, by zrealizować Twoje plany.
Zależy Ci na jakości? Chcesz cieszyć się zdrowymi, obfitymi uprawami? A może liczą się dla Ciebie tylko trwałe i solidne konstrukcje? Wybierz agrowłókninę, agrotkaninę lub geowłókninę i podziwiaj, jak Twoje plany stają się rzeczywistością. Produkujemy i selekcjonujemy najlepsze produkty dostępne na rynku. Dlatego też wybierając je, możesz liczyć na ich jakość, trwałość i niezawodność.
Nie czekaj – zadzwoń do nas, by dowiedzieć się więcej lub zamów teraz.