Geowłóknina drogowa i drenażowa

Geowłókniny to maty polipropylenowe lub poliestrowe wykorzystywane między innymi w zabezpieczaniu wałów wodnych i brzegów rzek, budowie oczek wodnych, drenaży opaskowych, dróg i wielu innych. Geowłókniny zawdzięczają swoje wszechstronne zastosowanie takim właściwościom, jak wytrzymałość, szczelność czy odporność na temperatury. Dostępna w naszym sklepie geowłóknina drogowa to doskonały materiał pod budowę dróg, chodników, ścieżek ogrodowych czy podjazdów garażowych. Nasz sklep oferuje także geowłókniny idealne do konstrukcji ogrodów na dachu, które umożliwiają filtrację i wzrost roślin na nieorganicznym podłożu. Geowłókniny skutecznie chronią też drenaże przez mułem i uszkodzeniami, zapewniając długotrwałą drożność instalacji kanalizacyjnych. Geowłókniny w naszym sklepie to bezkonkurencyjne w całym Wrocławiu niezawodne produkty od znanych producentów w bardzo atrakcyjnych cenach. Sprawdź nasze produkty i wybierz odpowiednią geowłókninę pod zaplanowaną konstrukcję.



Geowłóknina / Co to jest geowłóknina? / Jakie korzyści daje geowłóknina? / Jak działa geowłóknina? / Funkcje geowłókniny /
Rodzaje geowłókniny / Geowłóknina filtracyjna / Geowłóknina filtracyjno-separacyjna /
Geowłóknina dwuwarstwowa – geowłóknina filtracyjno-separacyjna w budownictwie wodnym / Geowłóknina ochronno-drenażowa / Geowłóknina – zastosowanie / Geowłóknina drenażowa / Geowłóknina polipropylenowa – idealna geowłóknina drogowa /
Cena – ile kosztuje geowłóknina? / Kieruj się jakością – wybierz geowłókninę, która zapewni budowie trwałość na lata

Geowłóknina drogowa i drenażowa

Jest 37 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 37 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 37 elementów

Geowłóknina to materiał, którego potrzebuje każda budowa drogowa czy hydrauliczna. Sprawdza się przy budowie drenaży i zbiorników wodnych. Stosuje się ją również w budowie dróg oraz płaskich i pochyłych nawierzchni. To idealny materiał pod budynki, lotniska czy parkingi. Geowłóknina niezbędna jest także w budownictwie kolejowym.

Sprawdź, czym jest geowłóknina i jakie przynosi korzyści jej zastosowanie. Dowiedz się też, gdzie można ją zastosować i ile kosztuje geowłóknina w naszym sklepie.

Co to jest geowłóknina?

Geowłóknina to materiał wykonany z tworzyw sztucznych. worzywa te to ciągłe lub cięte włókna polipropylenowe albo poliestrowe. Mogą one być ze sobą zgrzewane i wówczas tworzą nieregularną strukturę. Geowłóknina może też powstać z włókien zszywanych, co zapewnia jej większą przepuszczalność dla wody. Geowłóknina to materiał wykorzystywany w różnego rodzaju konstrukcjach i budowach zarówno wodnych, jak i ziemnych.

Jakie korzyści daje geowłóknina?

Geowłóknina stosowana w różnego rodzaju budowach i instalacjach pozwala na osiągnięcie wielu korzyści. Dzięki jej właściwościom możesz:

  • zaoszczędzić na wymianie gruntów, gdyż geowłóknina znacząco zwiększa ich trwałość;
  • ochronić swoje nawierzchnie przed działaniem mrozu;
  • uszczelnić swoje konstrukcje i zapobiec ich zniszczeniu przez wodę;
  • zmniejszyć ryzyko zamulenia rur;
  • przyspieszyć wzmacnianie podłoża pod budowę, zapewniając mu bardziej efektywną konsolidację i zwiększenie nośności gruntów w krótszym czasie;
  • zapobiec zniszczeniu dróg i konstrukcji przez czynniki mechaniczne;
  • zbudować solidne oczka wodne i inne piękne elementy krajobrazu ogrodowego.

Aby zrozumieć, jak to możliwe, dowiedz się, jak działa geowłóknina.

Jak działa geowłóknina?

Geowłóknina to wysoce funkcjonalny materiał budowlany. Jej działanie jest różnorodne, a niejednokrotnie polega na łączeniu kilku funkcji. Innego rodzaju funkcje charakterystyczne są dla różnych rodzajów geowłókniny.

Funkcje geowłókniny

Geowłóknina może pełnić kilka różnych funkcji. Czasem jeden produkt łączy w sobie wiele z nich. Podstawowe funkcje geowłókniny to:

  • filtracja czyli przepływ wody między rozdzielonymi materiałem warstwami podłoża;
  • separacja, której wymagają warstwy gruntów o różnym stopniu sypkości. Dzięki tej funkcji materiał różnych warstw nie miesza się ze sobą.
  • wzmacnianie nawierzchni płaskich i pochyłych i ich stabilizacja;
  • ochrona konstrukcji przed uszkodzeniami mechanicznymi;
  • zapewnienie bazy pod geosiatki, geokraty i georuszty.

Dowiedz się, w jakie kombinacje funkcji umożliwiają poszczególne rodzaje geowłókniny.

Rodzaje geowłókniny

Ze względu na swą budowę i funkcje, geowłóknina występuje w czterech głównych rodzajach.

Geowłóknina filtracyjna

Geowłóknina filtracyjna to materiał wysoce przepuszczalny dla wody. echa ta decyduje o jej szerokim zastosowaniu w budowie i ochronie drenaży. Geowłóknina filtracyjna minimalizuje też ryzyko wystąpienia erozji w tego typu instalacjach.

Geowłóknina filtracyjno-separacyjna

Geowłóknina filtracyjno-separacyjna pełni podwójną funkcję. Z jednej strony sprawia, że warstwy podłoża o różnej sypkości nie mieszają się ze sobą. Z drugiej zaś strony geowłóknina ta pomaga odfiltrować z gruntu wodę. Efektem jest szybsze związanie podłoża.

Geowłóknina filtracyjno-separacyjna sprawdza się więc głównie w budownictwie dróg. To także świetny materiał do budowy nasypów i powierzchni takich, jak parkingi, lotniska czy boiska.

Geowłóknina dwuwarstwowa – geowłóknina filtracyjno-separacyjna w budownictwie wodnym

Geowłóknina filtracyjno-separacyjna o dwuwarstwowej strukturze odgrywa ważną rolę w budownictwie wodnym. Stosowana jest między innymi do budowy falochronów. Jedna z jej warstw jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Zapewnia ona ochronę tych konstrukcji, które są najbardziej narażone na zniszczenie. Druga warstwa zapewnia odpowiedni przepływ wody.

Geowłóknina ochronno-drenażowa

Geowłóknina tego rodzaju stosowana jest w budowie drenaży i odgrywa rolę geomembrany. Chroni instalacje drenażowe przed uszkodzeniami mechanicznymi. Zapewnia też odpowiednią przepuszczalność wody.

Geowłóknina – zastosowanie

W zależności od swojej budowy i funkcji geowłóknina znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach budownictwa. Pod względem zastosowanie geowłókniny dzieli się zwykle na drenażowe i drogowe.

Geowłóknina drenażowa

Geowłóknina drenażowa jest mniej wytrzymała mechanicznie, ale za to zapewnia doskonałą filtrację. Stosowana jest zwykle przy budowie konstrukcji ekologicznych i systemów drenażowych. W roli tej sprawdza się świetnie geowłóknina poliestrowa. Przykłady jej zastosowania to:

  • zielone dachy,
  • systemy hydrauliczne,
  • systemy odwadniające,
  • drenaże francuskie,na działce,
  • tunele wodne,
  • szamba ekologiczne,
  • składowiska odpadów,
  • jako materiał do owijania rur;
  • jako geomembrany i drenaż zbiorników wodnych.

Odwrotne wartości parametrów posiada geowłóknina drogowa. Wpływa to znacząco na jej zastosowanie.

Geowłóknina polipropylenowa – idealna geowłóknina drogowa

Klienci, dla których przeznaczona jest agrowłóknina z naszej oferty to przede wszystkim:Geowłóknina drogowa posiada solidne wzmocnienia wzdłuż i wszerz materiału. Dzięki nim jest trudna do przebicia lub rozerwania. Zarazem jest elastyczna i ma strukturę, w którą z łatwością wnika gorący asfalt. Powoduje to jej uszczelnienie i sprawia, że geowłóknina znajduje zastosowanie:

  • w budowie wszelkich dróg, autostrad i podjazdów,
  • w kładzeniu chodników i kostki brukowej,
  • w konstrukcji skarp,
  • do wzmacniania brzegów rzek,
  • przy budowie torowisk i nasypów kolejowych,
  • w budowie parkingów i boisk.

Dowiedz się, ile kosztuje geowłóknina, której możesz użyć pod swoją budowę.

Cena – ile kosztuje geowłóknina w naszym sklepie internetowym?

Geowłóknina dostępna jest w bardzo szerokim przedziale cenowym. Rolkę można kupić za około 40-1000 zł. Cena zależy od parametrów oraz długości materiału na rolce. Koszty geowłókniny nie są natomiast zależne od jej gramatury.

Kieruj się jakością – wybierz geowłókninę, która zapewni budowie trwałość na lata

Jeśli szukasz gwarancji żywotności Twoich budów, wybierz geowłókninę dopasowaną do potrzeb każdej z nich. Nie ryzykuj bezpieczeństwa swoich konstrukcji i dodatkowych kosztów. Eurofolie.pl to najlepszy producent geowłókniny w Polsce, któremu możesz zaufać.

Sprawdź naszą ofertę. Zamów idealną geowłókninę w naszym sklepie internetowym..



Zobacz produkty